Film Tavsiyeleri


En iyi filmler
The Intouchables - Can Dostum filmi izle(2011)
geçirdiği kazadan sonra felç olan orta düzey aristokrat Philippe, cezaevinden çıkmış Driss’i bakıcısı olarak işe alır. Herkes Driss’in bu iş için uygun olmayacağını düşünürken, en iyi filmler Philippe O’na inanır ve 1 şans verir. Dünya dursa yan yana gelmeyecek olan bu iki karşıt dünya görüşünün çarpışmasının ve zamanla çılgın 1 dostluğa dönüşmesinin, insanı derinden etkileyen hikâyesi.

Catch Me If You Can - Sıkıysa Yakala(2002)
FBI’ın ünlü “En Çok Arananlar” listesinde yer alan en genç dolandırıcısının gerçek yaşam öyküsü... Frank Abagnale Jr henüz 18 yaşına gelmeden doktorluk, avukatlık ve büyük bir hava yolu şirketinde pilot yardımcılığı yapmtı. Kılık değiştirme ustası olan Abagnale, aynı zamanda son derece zeki bir dolandırıcıydı. 16 yaşındayken başladığı çek sahtekarlığını 26 ülkede sürdürerek milyon dolar çapında dolandırıcılık yaptı. ABD tarihinin en başarılı banka soygununu gerçekleştirdi.

Schindler's List - Schindler'in Listesi(1993)
2. Dünya Savaşı yıllarının Nazi Almanya'sında girişimci bir Alman Oskar Schindler, askeriye için metal kaplar üreten 1 fabrika kurar ve bu iş için sermayeyi ve iş gücünü Yahudiler üzerinden sağlar. İlerleyen zamanda Yahudiler'in gördüğü baskıyı içine sindiremeyen Schindler, onları kurtarmak için uzunca 1 liste yapar.

Inglourious Basterds - Soysuzlar Çetesi(2009)
Aynı günlerda Avrupa’nın başka 1 köşesinde Teğmen Aldo Raine (Brad Pitt), Yahudi askerler tarafından kurulan 1 grubu düşmana karşı misilleme yapma amacıyla organize etmektedir. Düşmanları tarafından “Piçler” yakıştırmasıyla bilinen Raine’ın grubu, Nazi Almanyasının önde gidenlerine zarar verme misyonunu üstlenmiştir. Bu amaçla, Alman sinema oyuncusu ve gizli ajan Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger) ile işbirliği yaparlar.Shasoanna’nın kendi intikamını alma planlarını yaptığı 1 sinema salonunun çatısı altında hepsinin kaderleri kesişecektir.

Scent of a Woman - Kadın Kokusu(1992)
Özel bir kolejde okuyan Charlie, paraya ihtiyacı olduğundan kör 1 adama, bakıcılık yapmaya razı olur ama iş, umduğu kadar basit olmayacaktır. Çünkü Emekli Albay Frank Slade' in haftasonu için çok özel bir planı vardır.

Bu plana New York'a yolculuk, kadınlar, iyi filmler 1 yemek, birinci sınıf şarap, tango, limuzin ve ne yazık ki, 1 de 45' lik dahildir. İşin kötüsü, bunları yaparken Charlie' yi yanından ayırmaya da hiç niyeti yoktur. Charlie, bir yandan okulda tanıklık etmek zorunda olduğu bir soruşturmayla uğraşmak, diğer yandan Albay'ın her zaman yanında olup dediklerini yapmak zorundadır.

Al Pacino bu rolüyle kariyerinin ilk ve tek Oscar ödülünü kazanmıştı.

Do Your Thing - Dil Chahta Hai(2001)
3 sıkı arkadaş.. 3'ününde aşk'a farklı bakışları vardır.. biri her gördüğü kıza aşık olduğunu sanır ( Sameer ), 1i aşka inanmaz hep çapkınlık peşindedir ( Akash ) diğeri ise aşk hakkında pek konuşmaz.. ( Siddharth ) Günün 1inde kader hepsine öyle bir oyun oynar ki aşk hepsine bir ders verir.. İçinde aşkı, dostluğu, ayrılığı, yalnızlığı, sevinci, hüznü bulabileceğiniz 1 baş yapıt.

Truman Show(1998)
Truman çok güzel 1 adada yaşamaktadır... gel gör ki bu ada, Truman dışında her şeyin sahte olduğu 1 ortamdır ve doğduğu günden itibaren devamlı olarak seyirciler tarafından izlenmiştir. Truman, bunun hiç farkında olmaz,  ta ki öldüğünü sandığı babasını görene dek.

My Sassy Girl - Hırçın Sevgilim(2001)
Hırçın Sevgilim, 2001 eserı Güney Kore filmi. Kolej öğrencisi Kyun-woo(Tae-hyun Cha)1 akşam eve dönüşünde metroda çok click here güzel ama 1 o kadar da sarhoş 1 kıza(Ji-hyun Jun) rastlar. Kız metro hattının kenarında ayakta zor durmaktadır ve Kyun-woo onu trenin önüne düşmekten kurtarır. Bindikleri trende kız baygın düşmeden önce en son Kyun-woo'a laf attığı için yolcular onun kız arkadaşı olduğunu düşünürler. Yolcuların suçlayıcı bakışları üzerine Kyun-woo kızın sorumluluğunu almak ve onu 1 motele kadar taşımak zorunda kalır.The Man from Earth izle - Dünyalı izle(2007)
Üniversitede başarılı bir tarih profesörü olan John Oldman ortada hiç1 neden yokken, aniden 10 yılını ayırdığı akademiden istifa etmiştir. Şehirden gitmeye hazırlanırken veda etmek için evine gelen meslektaşları ondan neden istifa edip gitmesi gerektiği konusunda 1 açıklama yapmasını isterler. Arkadaşları John'un bu sessizliğine anlam verememektedirler. Önceleri suskun kalan John da neden gitmesi gerektiğini 1az geçmişe dönerek anlatmaya başlar.Apocalypto - Apokalipto(2007)
Güçlü Maya Krallığı, gittikçe yayılan şehirler kurarak, gökyüzünü delen piramitler yaparak ve olağanüstü kültürel ve bilimsel başarılar elde eden etkileyici gelişmiş bir toplum inşa ederek Amerika’da 1000 yıldan fazla bir süre hüküm sürdü. Ondan sonra, tarihin ışıltısı içinde, bu dünya çöktü. Bütün bunlardan geriye kalan ormanlarla kaplı 1kaç piramit ve boşuna umut veren 1 gizem oldu. Şimdi, Maya uygarlığının sona ermesinden 500 sene sonra, yönetmen Mel Gibson, felaketin kıyısındaki 1 dünyada kendisi için en fazla önem taşıyan şey olan ülkeyi kurtaracak olan bir adamın macerası üzerine kurulan belirli bir zamanı olmayan 1 efsanede olduğu gibi her şeyi gözler önüne seren modern 1 film izle macerası yaratmak için daha önce keşfedilmemiş bu ülkeyi derinlemesine araştırıyor: APOCALYPTO.